Občina Zagorje

Novice

Zmaga v Ajdovščini velika kot Kum 19:17

Zagorjanke se tudi tokrat vračajo iz Ajdovščine z lepo zmago. Tekmo so bolje začele domače vendar so Zagorjanke hitro ujele priključek in so v 10 minuti prvič izenačile na 3:3 in nato še v 13 minuti

na 4:4 in 19 minuti na 6:6. Že v 21 minuti so Zagorjnake prvič povedle 6:7 z golom Nataše Ljepoja. Nato so Zagorjanke v 27 minuti prvič povedle za dva zadetka 7:9. Potem  pa sledijo črne minute  Zagorjank in domače v finišu prvega polčasa povedejo 10:9.

Tudi začetek drugega polčasa pripada domačinkam. Povedejo že za tri zadetke 13:10 v 34 minuti. Začel se lov Zagorjank za dvema točkama.Počasi so se priliževale in in 45 minuti izenačile na 14:14 z golom Janje Rebolj. Domačinkam je nato uspelo že zadnje vodstvo na tekmi z 15:14. V 51 minuti so Zasavke povedle za 15:16 in v 53 minuti 15:18. Do konca tekme je bilo kar nekaj napak iz obeh strani vendar je zmaga zasliuženo odšla v Zagorsko dolino. Zmaga 17:19 je  več kot zaslužena.

Najboljše strelke so bile Hren 6, Ljepoja in Rebolj z 4 zadetki.

Bojan Voglar:
"Čestitke puncam za borbenost, nepopustljivost in vztrajnost. Celo tekmo smo verjeli v zmago in ta vztrajnost se nam je poplačala. V jesenskem delu smo ostali na vrhu, kar je najverjetneje največje presenečenje za vse poznavalce slovenskega ženskega rokometa. Mi se kljub velikim spremembam v ekipi in situaciji v klubu ne damo."